Догляд за кухнею

Загальні правила експлуатації і догляду за меблями

Для підтримання належного зовнішнього вигляду та довговічності меблів рекомендується дотримуватися таких загальних правил:

1. Кожен предмет меблів призначений для певної мети використання. Будь-яким меблевим виробом слід користуватися відповідно до його функціональним призначенням.

2. Меблі повинні експлуатуватися в сухих і теплих приміщеннях, що мають опалення та вентиляцію при температурі повітря не нижче +10 C і не вище +40 C, відносна вологість 65-85%. Істотні відхилення від зазначених режимів призводять до значного погіршення споживчих якостей меблів.

3. Розташування меблів ближче одного метра від опалювальних приладів і інших джерел тепла, а також під прямими сонячними променями, викликає прискорене старіння лакофарбового покриття і деформацію меблевих щитів.

4. Поверхня деталей меблів слід оберігати від попадання вологи, щоб уникнути розбухання каркасів, фасадів і стільниці, відклеювання крайок на бічних поверхнях; неприпустиме попадання на лакові поверхні води і рідин, що розчиняють лакофарбові плівки (спирт, ацетон, бензин та ін.).

5. Слід оберігати поверхні меблів і її конструктивні елементи від механічних пошкоджень, які можуть бути викликані впливом твердих предметів, абразивних порошків, а також надмірними фізичними навантаженнями.

6. При використанні меблевих виробів не слід докладати надмірних зусиль для відкривання дверей, висувних ящиків і інших рухомих частин. Їх належна робота забезпечується шляхом регулювання петель, або мастила направляючих рейок парафіном або аналогічними за своїми фізико-хімічними якостями неагресивними засобами. Щоб уникнути перекосів дверей і ящиків виробів їх рекомендується тримати закритими.

7. Догляд за меблями слід здійснювати із застосуванням тільки якісних, спеціально призначених для цих цілей для чищення та полірування, відповідно до доданих до них iнструкцiй виробників про спосіб і області (поверхні, матеріали) їх застосування. Пил віддаляється чистою, сухою і м’якою тканиною (фланель, сукно, плюш і т. П.) Рекомендується очищати будь-яку частину меблів якнайскоріше після того, як вона забруднилася. Якщо Ви залишаєте забруднення на деякий час, то помітно підвищується небезпека утворення розлучень, плям і пошкоджень меблевих виробів та їх частин.

8. Масу тіла людини здатні витримувати тільки спеціально проектуються для цього виробу і елементи-тумби з сидінням, підставки для ніг, ліжка. Всі інші елементи-полки, стінки і т.д. проектуються спеціально для зберігання певних речей. Навантажувати їх більше ніж розраховувалося при проектуванні, забороняється.

9. Розсувні двері і механізми оберігати від ударів, різких поштовхів в уникненні випадання роликового механізму з напрямних.

10. Неприпустимо зіткнення покриття з гарячими предметами і киплячою водою. Така експлуатація може призвести до здуття покриття. Особливості догляду за меблями. Поверхні з «ламінату». Крім загальних умов догляду можливе застосування поліролей для пластиків. При цьому для полірування (обробки) меблів не можна застосовувати поліролі (інші продукти побутової хімії), що мають протипоказання.

11. Крім загальних умов, рекомендується для чищення користуватися м’якою тканиною або замшею, змоченою і добре віджатою перед використанням. Завжди ретельно висушуйте (протирайте сухою тканиною) змочені ділянки після закінчення чистки. Хорошою альтернативою є систематична суха чистка за допомогою пилососа обладнаного насадкою типу “м’яка щітка”.

Поверхні з граніту або мармуру. Слід мати на увазі, що мармур і граніт-це “живі” матеріали і особливістю таких поверхонь є велика гігроскопічність (схильність до вбирання рідин) .В силу цього існує небезпека утворення розлучень і незмивних плям. Крім загальних умов догляду рекомендується при необхідності знежирення користуватися водним розчином денатурованого спирту. Час від часу захищайте поверхні за допомогою нанесення спеціальних водовідштовхувальних засобів для мармуру і граніту. Після нанесення таких засобів і перед новим використанням поверхні ретельно протріть їх м’якою сухою тканиною. Завжди ретельно висушуйте змочені ділянки після закінчення чистки.
Поверхні з металів (в тому числі лаковані і хромовані). Не слід використовувати при чищенні засоби володіють абразивними або корозійними властивостями, а також губки з покриттям з металевого волокна. Після чищення ефектний блиск поверхні додасть полірування її м’якою сухою тканиною зворотно-поступальними рухами.
Скляні поверхні. Перш за все, слід пам’ятати, що скляні поверхні є крихкими і тому можуть розбитися в разі удару. Не проводьте, по поверхні та ударів їх важкими твердими предметами. Для чищення використовуйте спеціальні засоби для стекол. Не слід використовувати засоби, що володіють абразивними властивостями, а також губки з покриттям з металевого волокно образного або стружкової матеріалу при чищенні.